Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Zgorzelcu

Data publikacji: 2019-01-18, Data modyfikacji: 2019-01-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 13 stycznia 2019r. punktualnie o godz. 14.00 rozpoczęliśmy zgorzelecki Finał, który w tym roku po wielu latach wrócił do Miejskiego Domu Kultury. Natomiast już od godziny 9.00 do 21.00 150-osobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach miasta. Wstępne wyniki zbiórki, które jeszcze przez kilkanaście dni będziemy weryfikowali (więc zapewne kwota ta ulegnie zmianie) to ok. 58.391,00 złotych! Podczas XXVII finału zbieraliśmy pieniądze dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Warto zaznaczyć, że w tym roku podczas licytacji jakie się odbywały zebrano kwotę 15.973,30. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także imprezy towarzyszące finałowi m.in. Koncert Młodzieżowej Orkiestry Mandolinistów - ok. 1800zł, Wejście na wieżę ciśnień – ok. 2000zł, Rajdowy WOŚP – ponad 3000zł. Pierwszy raz w naszym sztabie pojawiły się skarbony stacjonarne, które umieszczone były w trzech miejscach w Zgorzelcu: Strefie Ruchu, Miejskim Domu Kultury oraz Pijalni czekolady Royal Berry.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5476:podsumowanie-27-finau-wop-w-zgorzelcu&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

    Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

    Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

    Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola