Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Odkryj Góry Izerskie!

Data publikacji: 2013-07-16, Data modyfikacji: 2013-07-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V.  (Niemcy), zapraszają  do udziału w sobotę 14 września 2013 r. w wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

 

 Wędrówka pt. „MIĘDZY  KWISĄ  A  IZERĄ– wyprawa wododziałem po polskich i czeskich Górach Izerskich” jest organizowana w ramach akcji transgranicznych (polsko-niemieckich) spacerów – wycieczek edukacyjnych z przyrodnikami, leśnikami i ekologami. Już od 8 lat organizatorzy zapraszają każdego roku miłośników przyrody z Polski i Niemiec do wspólnego odkrywania walorów przyrodniczych  pogranicza dolnośląskiego.

 

Trasa wrześniowej wędrówki wiedzie ze Stogu Izerskiego przez malowniczą osadę Jizerka  po czeskiej stronie Gór Izerskich do Orla. Uczestnicy przemierzą ok. 25 km. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych (dorośli, rodziny z dziećmi).

 

Informacje organizacyjne:
•    Trasa wędrówki: Stóg Izerski – Jizerka (Czechy) – Przełęcz Orle - 25 km
•    Udział bezpłatny!
•    Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport ze Zgorzelca do Świeradowa-Zdroju.
•    Wyjazd: Zgorzelec – 7.30; Lubań – 8.00
•    Start w Świeradowie-Zdroju – 9.00 przy dolnej stacji kolejki gondolowej
•    Powrót: Lubań – ok. 20.30; Zgorzelec – ok. 21.00
•    Uczestnicy samodzielnie pokrywają koszty wyżywienia, ubezpieczenia oraz wjazdu kolejką gondolową.
•    Liczba miejsc ograniczona.
•    Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenia (e-mail) na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń! Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane telefonicznie (lub e-mailem) przez Organizatorów.

Szczegółowe informacje nt. warunków udziału dostępne są na stronie Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”: www.pogranicze-csb.home.pl

 

Zapraszamy do wspólnego poznawania przyrody pogranicza dolnośląskiego!

 

 

 

Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: www.zgorzelec.eu, Autor zdjęć: Urząd Miasta Zgorzelec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

    Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

    Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

    Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola