Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Apel o ograniczenie pokazów fajerwerków

Data publikacji: 2018-12-28, Data modyfikacji: 2018-12-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku nasi niemieccy sąsiedzi korzystają z przepisów, które umożliwiają im wydanie zakazu używania fajerwerków na podległym im obszarze administracyjnym. Polskie prawo co do zasady zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, jednak 31 grudnia oraz 1 stycznia stanowią wyjątek od tej reguły. Jako władze miasta nie możemy zakazać używania sztucznych ogni i petard, apelujemy jednak, aby zrezygnowali Państwo z tej formy powitania Nowego Roku na leżącej w granicach Polski części mostu Staromiejskiego i w jego okolicy. Korzystając z okazji prosimy też, aby ograniczyli Państwo pokazy sztucznych ogni i strzelanie z petard również w innych rejonach miasta. Pamiętajmy, że dla zwierząt, małych dzieci, osób w podeszłym wieku i wielu innych czas nadejścia Nowego Roku także powinien być radosny, a nie stresujący, jak również o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z prawa do używania materiałów pirotechnicznych. Bezpiecznego Nowego Roku.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5454:apel-o-ograniczenie-pokazow-fajerwerkow&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola