Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Autostrada A4. Zgorzelec, Jędrzychowice (granica) - Wrocław - Bielany Wrocławskie (bramki)

 
Przejazd autostradą A4 od przejścia granicznego Jędrzychowice — Ludwigsdorf do bramek ViaTOLL PPO Karwiany. Obiekty na trasie: Granica państwa Jędrzychowice — Ludwigsdorf Zgorzelec 30 94 Godzieszów 296 Bolesławiec 297 Krzyżowa A18 E36 LSSE obszar Krzywa Krzywa 94 Chojnów 328 Złotoryja 364 Nw. Wieś Legn. 3E65 Półwęzeł Legnickie Pole Mikołajowice Wądroże Wlk. Budziszów 345 Łagiewniki Średzkie Jarosław Kostomłoty 5 Kąty Wrocławskie 347 Pietrzykowice 348 Wrocław Południe A8 E67 Bielany Wrocł. 5 E261 35 PPO Karwiany Speed 3x

 


Piotr Wieczorek
 
Data pliku video: 2017-08-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola