Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czyste powietrze dla najmłodszych

Data publikacji: 2018-03-16, Data modyfikacji: 2018-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Na polecenie burmistrza wszystkie publiczne przedszkola i żłobek miejski w Zgorzelcu kupiły i zainstalowały urządzenia poprawiające jakość powietrza w salach zabaw i leżakowania. Łączny koszt ich zakupu to ok. 30 tys. zł. To inwestycja w zdrowy i bezpieczny rozwój najmłodszych. Szczególnie jesienią i zimą dzieci spędzają większą część dnia w budynkach, dlatego miasto chce zadbać o jakość powietrza, którym oddychają. Kupione urządzenia wyeliminują z otoczenia maluchów szkodliwe pyły i chorobotwórcze patogeny. W pierwszych dniach marca w przedszkolach miejskich zainstalowano 8 urządzeń, po dwa w każdej z czterech placówek prowadzonych przez miasto. To na początek, bo w kolejnych latach planowane jest doposażanie następnych sal przedszkolnych w taki sprzęt. W żłobku miejskim przy ul. Broniewskiego, gdzie podopiecznymi są najmłodsze i najwrażliwsze na szkodliwe czynniki dzieci, ale też gdzie sale mają mniejszy niż w przedszkolach metraż, dyrektor placówki zdecydowała o jednorazowym zakupie większej ilości urządzeń. W środę, 14 marca, do placówki dotarły ostatnie trzy z pięciu zamówionych w ubiegłym miesiącu oczyszczaczy. Wyposażono w nie wszystkie sale zabaw i leżakowania, zapewniając maluchom przyjazne dla zdrowia środowisko.  

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5090:czyste-powietrze-dla-najmodszych&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola