Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jakuby 2018! Święto Starego Miasta już za nami. | zgorzelec.eu

 
Największa tegoroczna impreza w mieście już za nami. Było kolorowo, głośno, radośnie i ciekawie, choć pogoda… nie rozpieszczała. Znów, jak przed rokiem, wybraliśmy Miss i Mistera Jakubów. Zostali nimi Karolina Maj i Bartłomiej Sprutta. W dorocznym Spływie na Byle Czym znów górą były dwie polskie załogi - Flinstonowie (I m.) i Złomek (II m.). Na najniższym podium dopłynęli do mety nasi sąsiedzi z załogi Pogromcy Duchów. Znów wielką popularnością cieszyła się sobotnia „potańcówka na dechach”, a piątkowy pokaz „światło i dźwięk” po prostu zapierał dech w piersiach. Osada historyczna na szlaku Via Regia Kto był, ten wie jak było ciekawie... W historycznym obozowisku można było podejrzeć jak dawniej żyli mieszczanie, nauczyć się tkać, wyrabiać ozdoby z metali, podziwiać kunszt pięknej witrażystki i pewną rękę małolepszego kata. Były pokazy walk i tańców, bitki w karczmie i musztry paradnej. Oj działo się, działo! To były niesamowite trzy dni, aż żal, że na kolejne musimy znów czekać okrągły rok. #zgorzelec #zgorzeleceu

 


Miasto Zgorzelec
 
Data pliku video: 2018-09-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola