Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niezwykły gość u burmistrza

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek 26 listopada w gabinecie Burmistrza Miasta Zgorzelec pojawił się z wizytą niezwykły gość. Mały Aleks Podhalski, bo o nim mowa, zdążył już zjednać w sobie wiele zgorzeleckich serc. We wrześniowej akcji charytatywnej, której dążeniem było zebranie środków finansowych na leczenie chłopca zgorzelczanie dokonali niebywałego wyczynu. Przekazując środki na ten jakże szczytny cel mieszkańcy naszego miasta jednocześnie ustanowili rekord Polski układając z nakrętek wielki Herb Zgorzelca! Aleks postanowił osobiście zaprezentować burmistrzowi certyfikat przyznany przez Biuro Rekordów zaświadczający zdobycie tytułu oraz podziękować przy tym wszystkim, którzy trzymają za niego kciuki!   Tutaj o tym jak pobiliśmy rekord

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5411:niezwyky-go-u-burmistrza&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola