Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorkowe popołudnie, 16 października, najlepsi nauczyciele zgorzeleckich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych odebrali z rąk burmistrza Rafała Gronicza nagrody i podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela, to najlepszy czas na podziękowania za trud włożony w nauczanie i  wychowywanie, ale też za umiejętność wydobycia z podopiecznych mądrości i talentów, których posiadania oni sami często nie są nawet świadomi. W tym dniu dziękujemy wszystkim, jednak szczególnie mocno tym, w których pracy dostrzegamy coś więcej niż tylko "rzemiosło". Bo dobry nauczyciel przekazuje wiedzę, dzieli się nią, wyjaśnia co niezrozumiałe i sprawdza, czy została przyswojona. Najlepszy - inspiruje, zachęca do poszukiwań, stawia pytania, demonstruje, a w swoich podopiecznych widzi to, czego inni dostrzec nie potrafią. I ciągle się uczy, dając z siebie więcej i więcej. Dlatego, choć sam nie zabiega o uznanie, cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią. Ich wyrazem są kwiaty i uśmiechy wychowanków, ale też nagrody i wyróżnienia, którymi burmistrz rokrocznie honoruje najlepszych pedagogów i dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych oraz podziękowania i upominki wręczane dyrektorom placówek niepublicznych. To właśnie oni byli gośćmi uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanego 16 października w Tawernie Naoussa.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5362:spotkanie-z-okazji-dnia-edukacji-narodowej-2018&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola