Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TAURON Dystrybucja: energetycy przywrócili zasilanie do 100 tys. klientów

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
TAURON Dystrybucja: energetycy przywrócili zasilanie do 100 tys. klientów

Pomimo trwających trudnych warunków pogodowych, w ciągu ostatnich trzech godzin energetycy TAURONA przywrócili zasilanie u ponad 100 tys. klientów. Od rana w terenie pracuje ponad 700 osób, które z użyciem sprzętu ciężkiego usuwają kolejne drzewa, które leżą na liniach energetycznych. Praca jest ciężka, ponieważ stale wieje silny wiatr, a w wielu miejscach pada ulewny deszcz.

Najtrudniejsza sytuacja nadal jest na Dolnym Śląsku, gdzie orkan Grzegorz wyrządził najwięcej szkód. W okolicach Lubania na jedną z linii energetycznych przewróciło się ok 40 drzew. Jest 13 złamanych i uszkodzonych słupów oraz wiele zerwanych przewodów elektrycznych. Trudna sytuacja jest także w okolicach Jeleniej Góry, Głogowa i Lubina, gdzie w wielu miejscach trzeba całkiem odbudować zniszczone fragmenty sieci energetycznych.

Utrzymują się niekorzystne warunki atmosferyczne: opady deszczu, silny wiatr z miejscowymi bardzo mocnymi podmuchami, lokalne wyładowania atmosferyczne, przelotny śnieg i grad, które utrudniają prace przy usuwaniu awarii. Silny wiatr w wielu miejscach uniemożliwia pracę przy użyciu podnośników. Podczas wyładowań atmosferycznych, ze względów bezpieczeństwa, nie można wykonywać prac na liniach napowietrznych. Pomimo tego w TAURON Dystrybucja trwa pełna mobilizacja ludzi i sprzętu, aby jak najszybciej usunąć awarie. Tam, gdzie warunki atmosferyczne na to pozwalają, prace trwają bez przerwy.

W kulminacyjnym momencie orkanu na obszarze spółki bez zasilania było ponad 190 tys. odbiorców. W ciągu ostatnich trzech godzin zasilanie zostało przywrócone do 100 tys. gospodarstw domowych.

Na godzinę 13.00 na terenie dystrybucyjnym TAURONA wciąż bez zasilania pozostaje ok 90 tysięcy klientów. Najtrudniejsza jest sytuacja jest nadal w województwach dolnośląskim, gdzie bez zasilania pozostaje jeszcze 53 tys. odbiorców. W województwie śląskim bez zasilania jest 10 tys. odbiorców, małopolskim 18 tys. i opolskim 10 tys.

Wyłączonych jest ok 2 tys. stacji transformatorowych i 28 linii wysokiego napięcia. Dotychczas spółka zarejestrowała ponad 3 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia.

TAURON Polska Energia SA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: TAURON Polska Energia SA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola