Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgorzeleckie obchody Narodowego Święta Niepodległości w tym roku miały szczególny charakter. Obchody jubileuszowej 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym mieście rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej odprawili przedstawiciele zgorzeleckiego duchowieństwa, na czele z ks. dziekanem Janem Kułyną. Następnie licznie zgromadzeni uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Orła Piastowskiego na cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego na dalszą ich część, której gospodarzem był burmistrz Rafał Gronicz. Po przywitaniu gości i wystąpieniach okolicznościowych pod pomnikiem złożono wieńce i kwiaty.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5384:uroczystoci-100-lecia-odzyskania-niepodlegoci-przez-polsk&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola