Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wycinka zniszczonych drzew w pasie drogowym ul. Kościuszki

Data publikacji: 2018-01-26, Data modyfikacji: 2018-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Wydział infrastruktury,  ochrony środowiska i spraw mieszkaniowych Urzędu Miasta Zgorzelec informuje o rozpoczęciu wycinki drzew w pasie drogowym ul. Kościuszki, odcinek między ul. Kilińskiego a ul. Prusa. Zgodnie ze zleceniem, na określonym wyżej fragmencie drogi usuniętych zostanie łącznie 8 drzew, po 4 z każdej strony drogi. Wycinka jest spowodowana przede wszystkim względami bezpieczeństwa i dotyczy drzew, które ograniczają widoczność powodując zagrożenie dla ruchu drogowego oraz których stan fitosanitarny jest na tyle zły, że w przypadku nawałnic kruche konary mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia. W miejsce usuniętych drzew w przyszłości zostaną zlecone nowe nasadzenia zieleni. Równocześnie informujemy, że w najbliższy weekend usunięte zostanie także drzewo rosnące przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Traugutta  (na wysokości Rossmanna), które zostało poważnie  uszkodzone podczas ubiegłorocznych nawałnic.  W oparciu o informacje WIŚM UMZ opracowała Renata Burdosz/samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami Urzędu Miasta Zgorzelec.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5036:wycinka-zniszczonych-drzew-w-pasie-drogowym-ul-kociuszki&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola