Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zagłosuj na Zgorzelecki projekt w III edycji Dolnośląskiego budżetu obywatelskiego!

Data publikacji: 2018-04-18, Data modyfikacji: 2018-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczna III edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego jest już na etapie głosowania! Projekty już zbierają głosy! Jednym z nich jest projekt pod numerem  43 "Soundsystem StreetFestival(SSF)"  który może zostać zrealizowany już 17 sierpnia  jeśli tylko zdobędzie ich odpowiednią ilość. Ten zgorzelecki projekt kulturalny to kolektyw artystów współpracujących,  by tworzyć i publicznie prezentować muzykę często związaną też z innymi formami artystycznymi. Na SFF pokazana będzie różnorodność polskich gatunków muzycznych wprost na ulicy czyli w naturalnym dla takiego rodzaju sztuki środowisku. Dzięki realizacji Soundsystem StreetFestival stworzona zostanie przestrzeń, w której artyści będą mogli zintegrować się z publicznością i pozwolić jej lepiej zrozumieć ducha muzyki. Ale SFF to nie tylko słuchanie i przebywanie z artystami. To także warsztaty oraz prelekcje dla osób chcących poznać techniczne aspekty ulicznej sztuki.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5122:zagosuj-na-zgorzelecki-projekt-w-iii-edycji-dolnolskiego-budetu-obywatelskiego&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola