Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZGORZELEC - Nie jestem pedofilem! [TVP Wrocław]

 
Jeden ze zgorzeleckich portali internetowych ustawił w centrum miasta siedem ogromnych plakatów ze zdjęciem i napisem „Uwaga pedofil". Skandal wybuchł, gdy na zdjęciu rozpoznał się Wojciech Krzeszowski, lokalny dziennikarz. Każdy kierowca wjeżdżający do Zgorzelca widzi billboardy „Uwaga pedofil". Plakaty zostały ustawione przy wszystkich drogach wjazdowych i wyjazdowych z przygranicznego miasta. To moje zdjęcie - zapewnia pan Wojciech Krzeszowski. Choć na oczach ma czarną przepaskę i tak został rozpoznany przez mieszkańców Zgorzelca. Od tego czas mam spore kłopoty, jestem zastraszany, grożono mi nawet, że wywiozą mnie w czarnym worku dodaje poszkodowany. Pomysłodawcą społecznej kampanii informacyjnej „Uwaga pedofil" jest zgorzelecki portal internetowy. Redaktor naczelny portalu od rana był nie uchwytny dla dziennikarzy. Dopiero po południu udało nam się z nim porozmawiać . Naszym zamiarem była szeroka kampania informacyjna o szczególnym zagrożeniu pedofilią w Zgorzelcu - tłumaczy Paweł Kuszaj, naczelny portalu. Dlaczego wykorzystano zdjęcie pana Wojtka nie potrafi wyjaśnić. W Zgorzelcu, z powodu akcji billboardowej, od kilku dni tematem numer jest pedofilia. Mieszkańcy zaczęli nawet bać się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Nie ma podstaw do paniki czy histerii. W naszym powiecie nie odnotowaliśmy gwałtownego wzrostu liczby zdarzeń kryminalnych z udziałem dzieci - uspokaja rzecznik zgorzeleckiej policji, asp. Antoni Owsiak. Wojciech Krzeszowski, niesłusznie pomówiony o pedofilię, zastanawia się czy nie wyprowadzić z rodzinnego miasta. Wie na pewno, że swoich praw i obrony dobrego imienia będzie dochodził przed sądem. Jacek Jaworski [TVP Wrocław, 11.10.2012] Więcej informacji na temat tej akcji znajdziesz w galerii zdjęć na stronie: facebook.com/ZgorzelecMiastemPrzyjazni • • • EuropaMiasto.pl • • •

 


Wojciech Krzeszowski
 
Data pliku video: 2013-10-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola