Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zgorzeleckie obchody 73. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Data publikacji: 2017-08-02, Data modyfikacji: 2017-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Dźwiękiem syren alarmowych, minutą ciszy i wiązankami kwiatów złożonymi pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej uczciliśmy w Zgorzelcu pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. Najważniejszymi uczestnikami zorganizowanych przez Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza obchodów upamiętniających 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się 1 sierpnia o godzinie 17.00, byli przedstawiciele zgorzeleckiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wśród zaproszonych gości były także delegacje innych związków, organizacji i stowarzyszeń skupiających weteranów i osoby represjonowane. Ponadto uroczystość swoją obecnością uświetnili: poseł na Sejm RP – Zofia Czernow,  Starosta Powiatu Zgorzeleckiego – Urszula Ciupak, Wójt Gminy Zgorzelec – Piotr Machaj oraz delegacje Placówki Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Urzędu Celnego w Legnicy.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4805:zgorzeleckie-obchody-73-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola