Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiana w komunikacji miejskiej oraz oznakowanie w wiatach przystankowych

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że z dniem 3 grudnia 2018 r. nastąpi zmiana godzin kursowania autobusu komunikacji miejskiej na linii nr 1. Wprowadzona korekta do rozkładu jazdy ma na celu dostosowanie godzin odjazdów autobusów do planów lekcyjnych w zgorzeleckich szkołach, aby umożliwić uczniom dojazd na lekcje. Nowy rozkład linii nr 1 dostępny tutaj. Zmiana dotyczy kursu z ul. E. Orzeszkowej o godz. 7.00, a pozostałe kursy odbywać się będą bez zmian. Ponadto w celu ułatwienia mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Zgorzelec, korzystanie z komunikacji miejskiej na terenie Zgorzelca oraz komunikacji objętej porozumieniem ZVON, przygotowano informację graficzną, która dnia 21 listopada 2018 r. została umieszczona w wiatach przystankowych na terenie miasta. Plan miasta, z naniesionym przebiegiem linii komunikacyjnych nr 1, 2S oraz 3, a także z rozpisanymi poszczególnymi przystankami autobusowymi, pozwoli pasażerom na sprawne przemieszczanie się po terenie miasta.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5417:zmiana-w-komunikacji-miejskiej-oraz-oznakowanie-w-wiatach-przystankowych&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola