Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Czasowe wyłączenia ruchu kołowego na ul. Kościuszki

Data dodania: 2018-10-12
W dniu 13 października br. (sobota) od godziny 7:00 na odcinku ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Żeromskiego włącznie Wykonawca robót będzie u... więcej »
 
 

III Etap przebudowy ul. E. Orzeszkowej

Data dodania: 2018-10-12
Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji informuje, że rozpoczął się III Etap robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn.: "Przebudowa ul. E. Orzeszkowej w Zgorzelcu". więcej »
 
 

Rusza budowa nawierzchni jezdni przy ul. Zielnej

Data dodania: 2018-10-12
Z dniem 15 października br. rozpoczynają się roboty budowlane związane z budową części nawierzchni drogi ul. Zielnej obejmujących wykonanie regulacji wysokościowej włazów st... więcej »
 
 

Bicie Rekordu Polski w ramach akcji Druga Szansa dla...

Data dodania: 2018-10-10
Po godzinie dziesiątej 30 września 2018 roku, na Stadionie Miejskim przy ulicy Maratońskiej w Zgorzelcu, Burmistrz Zgorzelca – Rafał Gronicz i mały Aleks Podhalski rozpoczęli bicie Rekordu Polsk... więcej »
 
 

Remont ul. Domańskiego

Data dodania: 2018-10-10
Wydział Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych informuje, że prowadzone są prace związane z remontem nawierzchni drogi ul. Domańskiego w Zgorzelcu.Remont ul. Domańskiego będzie re... więcej »
 
 

Zgorzelec dziesiąty w tegorocznym Rankingu...

Data dodania: 2018-10-10
Teoretycznie recepta na bycie jednym z najlepszych samorządów w Polsce wydaje się banalnie prosta – wystarczy dbać o jakość życia mieszkańców. W praktyce realizacja tego celu ... więcej »
 
 

Zgorzelec Games Week - pierwszy raz w Zgorzelcu...

Data dodania: 2018-10-05
20-21 października pierwszy raz w Zgorzelcu odbędzie się wielkie e-sportowe wydarzenie - Zgorzelec Games Week! Na PGE Turów Arena rozegrana zostanie rywalizacja w najbardziej popularnych grach turniejowych: L... więcej »
 
 

Zgorzeleckie Amazonki proszą o wsparcie

Data dodania: 2018-10-04
4 października br. Stowarzyszenie „Amazonek” ze Zgorzelca zwróciło się z prośbą do Burmistrza o wyłożenie w Urzędzie Miasta petycji dot. inicjatywy społecznej w zakre... więcej »
 
 

Daniel Libeskind laureatem Międzynarodowej Nagrody...

Data dodania: 2018-10-03
Architekt Daniel Libeskind jest laureatem Międzynarodowej Nagrody Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz 2018, którą odbierze 26 października w teatrze Görlitz. Z mieszkańcami Europa-Miasta spot... więcej »
 
 

Kolejna edycja akcji "Polska Zobacz Więcej -...

Data dodania: 2018-10-01
Polska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na koleją edycję akcji „Polska Zobacz Więcej - weekend za pół ceny”. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 63
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola