Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cieknący problem?

Data publikacji: 2018-02-22, Data modyfikacji: 2018-02-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę, 21 lutego 2018 roku, w Internecie pojawił się krótki film, na którym zarejestrowano moment, kiedy z kolektora deszczowego przy moście im. Jana Pawła II, na polskim brzegu Nysy Łużyckiej, wylewa się do rzeki spieniona substancja. Ponieważ prowadzony z offu komentarz autora nagrania zdaje się sugerować, że wypływająca substancja to ścieki sanitarne oraz, że "tu" (w Zgorzelcu ?) nie ma oczyszczalni, przez co oglądający może nabrać przekonania, że w mieście Zgorzelec ścieki wylewane są bezpośrednio do rzeki, a nie odprowadzane do oczyszczalni, wyjaśniamy co następuje. Dzisiaj przed południem zostaliśmy powiadomieni o filmie, po obejrzeniu którego zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, ponieważ duża ilość płynu wylewającego się z kolektora DESZCZOWEGO do rzeki to nie wody opadowe, a tylko takie mogą z tego miejsca trafiać do Nysy. W ostatnim czasie nie było opadów, więc kolektor powinien być suchy. Mamy nadzieję, że podjęte działania pozwolą ustalić rodzaj substancji i wyjaśnić jakim sposobem trafiła ona do kanalizacji deszczowej. Wyjaśniamy również, że miasto Zgorzelec, podobnie jak gmina, oczyszcza ścieki w Zakładzie Oczyszczania Ścieków i Zagospodarowania Osadów w Jędrzychowicach i z całą pewnością nie odprowadza ich do rzeki.         Źródło: Renata Burdosz - Samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5068:ciekncy-problem&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola