Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za nami!

Data publikacji: 2018-05-07, Data modyfikacji: 2018-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgorzeleckie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła tradycyjna msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pw. Św. Bonifacego, w której licznie uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń i związków działających na terenie miasta, zgorzeleckie duchowieństwo, harcerze oraz mieszkańcy miasta. Następnie uczestnicy przemaszerowali na krótką uroczystość patriotyczną poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod Pomnik Millenium, gdzie krótkie przemówienia okolicznościowe wygłosili wicestarosta Mariusz Wieczorek oraz gospodarz uroczystości burmistrz Rafał Gronicz.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5140:miejskie-obchody-227-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja-za-nami-&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola