Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy wygląd posesji MKS | zgorzelec.eu

 
5-go września br. Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Zastępca Burmistrza Radosław Baranowski, przecięli symboliczną wstęgę do altany ogrodowej na terenie Miejskiego Klubu Seniora w Zgorzelcu. Miejsce ma zachęcić Seniorów do nowych aktywności, związanych z wykonywaniem niezbędnych prac pielęgnacyjnych i ogrodowych. Altana będzie służyć do wypoczynku, rekreacji a także spotkań przy grillu. Zakup altany, bramy wjazdowej i dwóch przęseł, zamykając tym samym cały teren należący do posesji, sfinansowany został ze środków budżetu Miasta Zgorzelec. Nie zabrakło również wkładu pracy Seniorów, którzy w upalny sierpniowy dzień od wczesnych godzin rannych pracowali nad przygotowaniem terenu do posadowienia altany. Zakup ten jest częścią planu, związanego z uporządkowaniem i zagospodarowaniem całego terenu (drzewka, krzewy, parking) – obecnie Seniorzy głosują w ramach Budżetu Obywatelskiego właśnie nad takim projektem, który został przez nich zgłoszony.

 


Miasto Zgorzelec
 
Data pliku video: 2018-09-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola