Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Data publikacji: 2017-11-15, Data modyfikacji: 2017-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgorzeleckie obchody Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie już rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawili przedstawiciele zgorzeleckiego duchowieństwa, na czele z ks. Dziekanem Maciejem Wesołowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, w uroczystościach licznie uczestniczyli mieszkańcy Zgorzelca, przedstawiciele instytucji i zakładów działających na terenie naszego miasta i powiatu, radni Rady Miasta Zgorzelec i Rady Gminy Zgorzelec oraz przedstawiciele władz samorządowych: Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Kazimierz Janik, Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego – Mariusz Wieczorek, Burmistrz Miasta Zgorzelec - Rafał Gronicz, Zastępca Wójta Gminy Miejskiej Zgorzelec – Marek Wolanin. Odświętną oprawę nadały nabożeństwu poczty sztandarowe miasta, służb mundurowych, związków kombatanckich i zawodowych, harcerstwa oraz szkół. Uczestnikom rozdano blisko 300 szt. biało-czerwonych kokard narodowych, z którymi  przeszli pod Pomnik Millenium, gdzie miała miejsce oficjalna uroczystość rocznicowa. Po okolicznościowych przemówieniach Wicestarosty Powiatu Zgorzeleckiego – Mariusza Wieczorka oraz Burmistrza Miasta – Rafała Gronicza, pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4954:obchody-99rocznicy-odzyskania-niepodlegoci&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola