Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Porozumienie w sprawie miejsko-gminnego systemu komunikacji zbiorowej

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Rafał Gronicz i wójt Piotr Machaj chcą zmniejszyć dystans komunikacyjny między miastem i miejscowościami położonymi w gminie Zgorzelec. We czwartek, 20 września, samorządowcy podpisali porozumienie w sprawie rozpoczęcia prac nad miejsko-gminnym systemem komunikacji zbiorowej. „Jako doświadczeni samorządowcy i gospodarze gmin uważamy, że brak samochodu, koszty związane z jego eksploatacją, czy brak prawa jazdy nie powinny ograniczać mobilności mieszkańców naszych gmin ani ograniczać im dostępu do pełnej oferty handlowej, usługowej, kulturalnej, rekreacyjnej czy edukacyjnej. Z sąsiedztwa naszych gmin wszyscy mieszkańcy powinni czerpać jak najwięcej korzyści.” – zapisano we wstępnym porozumieniu w sprawie wspólnego kształtowania polityki transportowej dla miasta i gminy Zgorzelec. Podpisanie tej deklaracji to pierwszy krok do rozpoczęcia prac nad wspólnym systemem komunikacji publicznej i poprawienia sytuacji, która dla wielu mieszkańców jest sporym utrudnieniem codziennego życia.

Pełna treść wiadomości na: zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5311:porozumienie-w-sprawie-miejsko-gminnego-systemu-komunikacji-zbiorowej&catid=200:miasto&Itemid=100035
Urząd Miasta Zgorzelec, Źródło artykułu: zgorzelec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola