Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Zgorzelecki / PODEJRZANY O PASERSTWO ZATRZYMANY

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Zgorzelecki / PODEJRZANY O PASERSTWO ZATRZYMANY

Funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy „Nysa” i policjanci z Bogatyni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o paserstwo pojazdów. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego współpracował z obywatelem Niemiec, który przekazywał mu samochody, a następnie zgłaszał w swoim kraju ich kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa przed sądem.

W minionym tygodniu funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy "Nysa" wraz z bogatyńskimi policjantami z pionu kryminalnego przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość samochodową. Policjanci w trakcie sprawdzania jednej z posesji na terenie Bogatyni ujawnili schowany pod wiatą samochód marki BMW serii 5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Dzięki współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami bardzo szybko okazało się, że pojazd, wart ponad 200 tys. zł, kilka godzin wcześniej został zgłoszony jako skradziony na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który ukrył tam pojazd. Dodatkowo mundurowi w pomieszczeniu zajmowanym przez mężczyznę znaleźli ponad 20 porcji marihuany.

Funkcjonariusze realizując dalsze czynności znaleźli na terenie innej posesji części od samochodu marki VW Passat, które pochodziły z pojazdu zgłoszonego również jako kradziony na terenie Niemiec.

Żmudna praca funkcjonariuszy doprowadziła do 21-letniego obywatela Niemiec. Jak ustalili policjanci obcokrajowiec przekazywał samochody dla 28-letniego mieszkańca Bogatyni, aby ten je sprzedawał na części, a następnie sam zgłaszał kradzież tych pojazdów w Niemczech.

Bogatynianin usłyszał zarzuty paserstwa i posiadania środków odurzających, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast niemieccy funkcjonariusze na terenie Niemiec zatrzymali 21-letniego obywatela swojego państwa, który usłyszał zarzuty fałszywego zgłoszenia o niezaistniałym przestępstwie oraz próby wyłudzenia odszkodowania.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: policja.pl, Autor zdjęć: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola