Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stypendia Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2017-2018 | zgorzelec.eu

 
15 października, w Miejskim Domu Kultury, odbyła się ostatnia z trzech uroczystości wręczenia Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2017/2018. W tym roku lista stypendystów i nagrodzonych liczyła 386 uczniów, a łączna kwota przyznanych stypendiów wyniosła 173.700,00 zł. Laureaci Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec, które Gmina Miejska Zgorzelec przyznaje od 2008 roku, to uczniowie publicznych podstawówek . Od trzech lat jednak, podczas uroczystości wręczenia wyróżnień, burmistrz wyróżnia także najlepszych uczniów placówek niepublicznych, wręczając im Nagrody Burmistrza Miasta Zgorzelec. Zgodnie z Uchwałą Nr 374/2018 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 24 kwietnia 2018r. oraz Uchwałą Nr 387/2018 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 19 czerwca 2018r. stypendia przyznawane są uczniom uczęszczającym do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych do roku szkolnego 2018/2019. Stypendia naukowe mogą być przyznane uczniom, którzy spełniają łącznie następujące warunki: klasy IV-VI – średnia ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości minimum 5,00, klasy VII-VIII oraz oddziały gimnazjalne do roku szkolnego 2018/2019 – średnia ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości minimum 4,75, są laureatami olimpiad lub konkursów przedmiotowych, w której uczeń reprezentuje szkołę na szczeblu powiatowym (od I-III miejsca), strefowym (od I-III miejsca), regionalnym (od I-III miejsca), wojewódzkim (od I-V miejsca), ogólnopolskim (miejsce lub wyróżnienie), posiadają wzorową ocenę z zachowania. Stypendia sportowe lub artystyczne mogą być przyznane uczniom, którzy spełniają następujące warunki: są laureatami olimpiad lub konkursów w dziedzinach artystycznych lub zawodach sportowych, w których uczeń reprezentuje szkołę, na szczeblu powiatowym (od I-III miejsca), strefowym (od I-III miejsca), regionalnym (od I-III miejsca), wojewódzkim (od I-V miejsca), ogólnopolskim (miejsce lub wyróżnienie) oraz posiadają co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania lub są finalistami lub zwycięzcami, bądź uzyskali wyróżnienie i nagrody za osiągnięcia artystyczne lub sportowe o charakterze międzynarodowym oraz posiadają co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Choć sprostać tym wymaganiom nie jest łatwo, lista uczniów zgłoszonych do wyróżnień oscyluje niezmiennie w okolicy 300-400. To właśnie dlatego uroczyste spotkania, podczas których młodzież odbiera gratulacje burmistrza, odbywają się w kilku terminach.

 


Miasto Zgorzelec
 
Data pliku video: 2018-10-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola