Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZGORZELEC - Miasto na 6

 
Miasto Zgorzelec Dlaczego warto nas odwiedzić? Położenie Zgorzelca sprawia, że miasto stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników zabytków, historii oraz aktywnego wypoczynku. Na turystów i gości czekają tu liczne atrakcje począwszy od pełnego restauracji, kawiarni i pensjonatów, rozciągniętego wzdłuż rzeki, urokliwego Przedmieścia Nyskiego, przez liczne zabytki architektury i muzea sąsiedniego Gӧrlitz, piękne parki oraz założenia ogrodowe, po nowoczesne obiekty sportowe i ścieżki rowerowe. Listę atutów uzupełnia bliskość Izerów, Karkonoszy i Gór Żytawskich, dwa piękne zbiorniki wodne: zalew Witka i niemieckie Berzdorfer See, polskie i niemieckie trasy rowerowe, nowoczesne obiekty sportowe i bogata oferta rozrywkowa. Łatwo do nas trafić. Zgorzelec leży na europejskiej trasie E40 (jej fragmentem jest autostrada A4) i przy drodze wojewódzkiej 352 prowadzącej do granicy z Czechami. Można też do nas dojechać pociągiem, a blisko położone lotniska w Dreźnie (1,5 h), Pradze (2 h) i Wrocławiu (1,5 h) zapewniają wygodną komunikację gościom z odleglejszych krajów Europy. Jeszcze raz zapraszamy do Zgorzelca – miasta, w którym zawsze panuje dobry klimat !

 


Miasto Zgorzelec
 
Data pliku video: 2014-08-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.

  Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.

  Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz  pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy  z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).

  Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa  Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola