Dni Zgorzelca 2017 przeszły do historii!
W niedzielę zakończyliśmy święto naszego miasta. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.
Była wystawa kwiatów, wystawa filatelistyczna, wręczenie nagród Burmistrza dla najlepszych sportowców. Bawiliśmy się przy muzyce zespołu TOP GIRLS, Kłos & Dąbrowski Big Band oraz grupy The Shout grającej głownie utwory zespołu The Beatles. Były występy taneczne i muzyczne, koncerty finałowe zespołu BOYS, Mateusza Ziółko i Rafała Brzozowskiego.
Dziękujemy zgorzelczanom i turystom za tak liczny udział we wszystkich atrakcjach Dni Zgorzelca 2017.
To dzięki Wam zgorzelecki amfiteatr tętnił życiem! Zapraszamy na krótkie podsumowanie.
#zgorzelec #zgorzeleceu
Powiat zgorzelecki – powiat w zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Zgorzelcu. W skład powiatu wchodzą gminy: Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec i Sulików, zajmując powierzchnię 838 km2.
Atrakcje przyrodnnicze stanowią: Bory Dolnośląskie, Puszcza Zgorzelewcka, Pogórze Izerskie oraz rzeki - Witka i Nysa Łużycka.
Do zabytków zaliczają sie: Kraina Domów Przysłupowych, Kościół św. Bartłomieja w Działoszynie, Kościół Narodzenia NMP w Jędrzejowicach oraz pałace i dworki (pałac w Lasewie, Zespół Pałacowy z 1591 r w Żarce nad Nysą, pałac w Kunowie i Żarskiej Wsi, pałac z przełomu XVIII i XIX w Słownikowicach, rezydencja z XVIII w z przypałacowym parkiem w Radomierzycach).
Dominującą gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł wydobywczy i energetyczny (bogate pokłady węgla brunatnego). W Bogatyni funkcjonują PGE GiEK S.A. Oddział KWB „Turów” i PGE GiEK S.A. Elektrownia „Turów” z istniejącymi przy niej spółkami. W Zgorzelcu zaś działa podstrefa Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz istniejący od 1948 roku, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzeszający rzemieślników oraz drobnych przedsiębiorców.